Meist

2011. aastal Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud Piret Pruus, olles saanud vastutusrikka ülesande olla II Eesti naistetantsupeol N3 liigijuht, vajas hädasti „seltskonda”, kelle peal kõnealuse tantsupeo tantse õppida/õpetada. Kodule kõige lähemal hea perspektiiviga asurkond oli Nõo, aga siin tegutses pika ajalooga naisrühm Madelin, mis hetkeks pärssis Pireti indu just Nõo-kanti oma rühm luua. Siiski otsustas tulevane juhendaja maad kuulata ja selgus, et huvi algajate rahvatantsu vastu on nõo naiste seas täiesti olemas.

Piret: „See andis mulle ka indu edasi tegutseda ja hakkasin ruume otsima. Päris esimene kokkusaamine toimus meil 18.06.2015 Nõo kultuurimajas. Kohale tuli muidugi oodatust vähem rahvast. Teine kokkusaamine toimus 11.08.15, siis oli kohal veel vähem.”

Piretil tekkis hea mõte anda kohale tulnud entusiastidele ülesanne järgmisel korral kaasa tuua sõbranna või paar. Taoline „värbamis-meetod” töötas hästi ja nii kogunes oktoobri alguseks tantsude korrektseks seadmiseks vajalik 12 naist kokku. Tegemist oli inimestega, kelle tuleku põhjus sai olla ainult rahvatantsugeeni omamine, kuna keegi meist ei olnud varem rahvatantsuga tegelenud, põgusad kooliaegsed kogemused välja arvatud.

Ajaloolise tõe huvides peab mainima, et päris kõik Tähetari tantsijad ei ole nõokad. Tantsijaid on Elvast ja ka Tartust, kes kannavad uhkusega just Nõo rahvariideid ja mõtlevad kaasa, kuidas Nõo naisrühm esindaks kõige selgemalt kohalikku kultuuri. Üks nendest – Kaire Kuznetsov– on naisrühma ristiema-nimegeneraator. Nime „Tähetar” idee tuli autori sõnul Tõravere Observatooriumile mõeldes, mis teadupärast Nõo-kandi üks olulisemaid maamärke on.

II Eesti Naiste tantsupidu "Mehe Lugu" Jõgeval, 2016

Tähetari logo autor on Katrin Kask, keda inspireeris kujutise loomisel sõle-motiiv, millele on graveeritud tantsurühma nimi. Kuna Nõo vapi taustavärv on sinine, sai ka logo taustavärviks samatooniline sinine – igat omakandivääriline lahendus!

Niisiis tegutseb Nõo naisrahvatantsurühm Tähetar alates 2015. aasta augustist. 

Kolmel esimesel hooajal esineti II Eesti naistetantsupeol, Tartumaa tantsupeol 2016. ja 2018. aastal, Kasepää laulu- ja tantsupeol „Hetked” 2017. aastal, laulu- ja tantsupeol „Pühendus” 2017. aastal Elvas, Meeri külapäeval 2016., 2017. ja 2018. aastal, 2018 Hansapäevadel ning loomulikult Nõo valla jaanipäevadel ja jõuluüritustel. 

Kohtumiseni tantsupidudel – kellele vaatamis-, kellele osalemisrõõmu pakkudes!